Gdy nie potrafisz znaleźć dobrego wyjścia z sytuacji, to nie znaczy że go nie ma!


Witam serdecznie na mojej stronie i cieszę się, że zainteresowała Cię moja osoba.

Nazywam się Magdalena Głowacka i jestem psychologiem specjalizującym się w terapii par. Tytuł magistra psychologii uzyskałam w 1992 roku na Uniwersytecie Wrocławskim (specjalizacja : psychologia kliniczna).

Problemy par - zarówno w kontekście rozwoju związku, towarzyszących mu kryzysów, aż po jego rozpad, a także wpływu takiego doświadczenia na dalsze losy małżonków, interesowały mnie od początku mojej drogi zawodowej, a nawet wcześniej.

Tematem i tytułem mojej pracy magisterskiej była bowiem „Zmiana koncepcji życia u kobiet po rozwodzie”. Rozmowy przeprowadzone z kilkudziesięcioma kobietami po rozwodzie w trakcie zbierania materiału badawczego do tej pracy, były doświadczeniem jakie wielu terapeutów zdobywa latami. Swoją pracę zawodową rozpoczęłam w Poradni Zdrowia Psychicznego, a po kilku latach otworzyłam gabinet prywatny.

parallax background

„Przeszkody nie powinny Cię zatrzymać.

Jeżeli uderzysz w mur, to nie odwracaj się zrezygnowany.

Znajdź sposób, żeby się wspiąć, obejść lub przebić! „


Michael Jordan

Terapia jest dla mnie nie tylko pracą, ale też pasją. Pozwala mi bowiem uczestniczyć w życiu innych ludzi i poznawać ich. Wszystkich swoich Pacjentów szanuję i cenię za trud, jaki podejmują, by pracować nad sobą i zmieniać się dla dobra swojego związku, swojej rodziny i dla samych siebie .
Wybór metody pracy uzależniam od zgłaszanego problemu. Korzystam z wielu metod, poruszając się w nurcie systemowym czy poznawczo-behawioralnym. Bliska jest mi też Terapia Par skoncentrowana na emocjach Sue Johnson.

Aby zagwarantować swoim Pacjentom rzetelną i skuteczną pomoc – nieustannie uczestniczę w kursach i szkoleniach z terapii par, a swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji.
W swojej pracy kieruję się Kodeksem etyczno-zawodowym Psychologa.
Obowiązuje mnie tajemnica zawodowa, zatem dane Pacjentów oraz informacje wnoszone przez nich w trakcie sesji, objęte są całkowitą tajemnicą i nie wychodzą poza gabinet.

A prywatnie jestem pogodną, optymistyczną osobą. Mam męża, dorosłego syna i psa.
Lubię podróże, spotkania z przyjaciółmi, dobrą kuchnię i dobrą książkę.
Zapraszam Państwa do mojego gabinetu, gdzie wspólnie na pewno znajdziemy dobre rozwiązanie!